Ohnivá whisky

1. května 2013 v 20:35 | Clara |  6. ročník
Je ráno a já absolutně netuším, jak jsem se včera dostala do postele. Podle oblečení poházeného kolem po zemi, hůlky položené na nočním stolku a pozvracené podlahy soudím, že mě sem někdo dotáhl v ne moc důstojném stavu. A to ještě nezmiňuju svoji hlavu. Mám ten pocit, že do mě někdo celou noc musel bušit kladivem. Bojím se vstát a jít se na sebe podívat do zrcadla, bůhví, co bych tam našla.


Celý včerejší den začal úplně nevinně. Vlastně byl nevinný jen do snídaně, tam mě Cari s Mitchie zasvětily do jejich večerního plánu. Mají prý podezření, že je ten nový vousatý profesor Curtis vlkodlak. Viděla jsem ho jen párkrát, takže vůbec netuším, co na tom může být pravdy.
Má úloha byla jednoduchá. Po večerce se sejdeme a já jim odemknu dveře od jeho kabinetu.
Asi to vypadá, že si moc nevážím svého odznaku, ale tím to není. Potřebovala jsem nějak odehnat myšlenky od Tonyho. Od toho večera, kdy mě chytil při krádeži jeho deníčku, jsem ho neviděla. Asi se mi vyhýbá. Vlastně se mu vůbec nedivím...

Pár minut po večerce jsem tedy dorazila na místo srazu - k mučírně. Přesunuly jsme se do místnosti vedle Curtisova kabinetu, kde mě holky seznámily s plánem. Mike s jednou prvačkou Hayley (tuším, že to byla ta, co jsem ji potkala v Kotli) měly jít zaťukat na kabinet a odlákat ho pryč. Jenže on neotvíral.
Bylo to riskantní, ale i tak jsem svolila, že dveře otevřu. Čekala jsem již známé cvaknutí zámku, ale bylo ticho. Zkusila jsem to podruhé, potřetí, počtvrté... Prostě to nešlo. Ty dveře musely být jištěné ještě něčím lepším.
Naštěstí tuším Cari napadlo, že má do kabinetu vchod i z učebny. Ano, měl. Tam už dveře žádný odpor nekladly a my mohly vstoupit.
Když už jsem tam byla, musela jsem se taky podívat, co kde přechovává. Měl tam různé lektvary, knihy a oblečení, ale taky lahev whisky a knihu, co kousala. Kousla Cari do ruky, která jí zezelenala a opuchla. Nebyl to hezký pohled, proto jsem ji poslala na ošetřovnu. Kupodivu ani neprotestovala.
A tak jsme zbyly jen tři - já, Mitchie a Mike.

Po neúspěšném pokusu odemknout druhým odemykacím dveře knihovny jsme si šly sednout do tréningovky. Tam nastal ten zlomový okamžik, kdy jsem asi měla utéct. Mitchie vytáhla z brašny s vítězoslavným úsměvem lahev plnou oranžové tekutiny - Curtisovu whisky.
Potřebovala jsem se něčím trochu uklidnit, takže jsem si lokla jako první. Nastal ten pocit, který si pamatuji z dřívějška - nechutné pálení v hrdle, které stoupá pomalu i do mozku. Když pálení ustalo, k mému překvapení jsem zjistila, že je to vlastně dobré! Člověk se nesmí soustředit na pálení, musí prostě vnímat tu chuť a užít si ji...

A tak se stalo, že Claře Hembrey zachutnala ohnivá whisky.

Dál už si to asi umí každý představit. Docela dlouho jsme si povídaly a lahev kolovala. Teď chytám silné podezření, že se až moc často vracela ke mně. Ty dvě to určitě plánovaly!
Tam někde se mi myšlenky mlží.
Vím, že jsem si někde kousek od naší spolky solidně namlátila zadek o zem. Asi to musela být veliká rána, když mi to zůstalo v hlavě. Mám vcelku obavy, co na svém zadku najdu.
Byla tam se mnou i Hann, brečela a snažila se mi něco říct. Jestli mi opravdu něco řekla, tak nemám absolutně žádné tušení, co to bylo.
Pak už si jen vzpomínám, že jsem byla na lodi. Byly obrovské vlny a všechno se houpalo. Také se mi chtělo zvracet. Asi proto tu je ta nechutná kaluž vedle postele.
Na té lodi se mnou určitě byl i Tony. Dal mi totiž pusu na tvář, když jsem usínala... Ale ne, to se mi už muselo zdát. Jak by se dostal k nám do spolky? A co teprv do holčičích pokojů?
Achjo, co já bych dala za to, kdyby to sen nebyl...

Ale už dost toho, stejně si nic nepamatuju. Za chvíli máme hodinu a nechce se mi ji vynechávat. Ještě musím uklidit tu kaluž, než si o mně mé ctěné spolubydlící pomyslí, že jsem dobytek.
Taky musím zjistit, co se vlastně včera stalo, i když pevně doufám, že nebudu mít co zjišťovat.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 jerry jerry | 1. května 2013 v 21:42 | Reagovat

super clanek :D:D:D a ty screeny ... no comment :D:D hlavne ten konec to zabiji nejvic :D

2 Vicky ;) Vicky ;) | 1. května 2013 v 22:03 | Reagovat

Poslední: ,,A plave v tom ananas." To mě dostalo :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama