Věštění a auguron

1. dubna 2013 v 19:49 | Clara |  5. ročník
Je noc, venku prší a já sedím na zemi uprostřed místnosti, kterou zalévá jen mihotavé světlo ze čtyř svíček rozestavených do čtverce kolem mě. Okolo leží rozházených pár tarotových karet, na kterých všemu trůní věštecká koule. Zní to asi dost podivínsky, ale nedělám nic jiného, než že se probírám svou novou věšteckou sadou. Zkoušela jsem něco vyčíst z karet, ale moc mi to nejde. Odpovědi jsou vždycky takové tajemné, že mám několik možnosí, co mi chtějí říct... Ptala jsem se na různé věci, mimoto i na můj vztah s Anthonym. Vytáhla jsem Měsíc, což mě moc nepotěšilo. Tato karta má silně negativní význam, podle toho, co vím. Má vyjadřovat nejistotu, touhu, temnotu, žárlivost... je toho hodně.

Docela ráda bych chtěla říct, že tomu nevěřím a že je to jen blbá náhoda, ale bohužel nepatřím mezi tu většinu lidí, která věštěním opovrhuje. To mi připomíná, že mi loni, když jsme probírali výklad snů, z jednoho snu vyšlo, že mám umřít. Pořád mi to vrtá hlavou a nevím, jak velký význam tomu mám přikládat. Asi mi nezbývá nic jiného, než se nechat překvapit. Ale teď k veselejším tématům.

Kde jsem vlastně vzala věšteckou sadu? Dal mi ji Jerry, můj milovaný bratránek. Vzpomněl si na mě, když se rozdávaly ceny za soutěžní rok a jednou večer v Kotli mi ji předal. Větší radost by mi ničím neudělal, možná jen tím poukazem na 10 galeonů k Malkinové, co má Hann, ale to už je fuk. V turnaji jsme stejně nakonec byli poslední, protože se pořadí určovalo podle umístění v bludišti, na které jsem chyběla, bylo mi ten den špatně. Docela mě tím naštvali, protože bychom jinak měli vítězství téměř nadosah a tím pádem i porážku Anthonyho.
Školní pohár jsme letos také nevybojovali. Bude to divné, dívat se na to prázdné místo vedle krbu, kde se na nás celé tři (tři!!!) roky smál pohár. Na druhou stranu to nebelvírským přeju, byli prostě lepší.
Zkoušky. Jak sis mohl všimnout, přežila jsem je. Sova s výsledky zatím nedorazila, ale doufám, že dorazí co nejdřív. Každým dnem jsem zvědavější a zvědavější, co mi na vysvědčení napáchali. Co jsem si tam sama napáchala. Ale ze zkoušek mám celkově dobrý pocit, dost předmětů jsem zvládla s určitostí na V, takže jsem sama se sebou spokojená.

Jak už ti asi došlo, začaly nám prázdniny. Moje nejméně oblíbená doba. Né že bych nerada viděla svou rodinu a nerada se flákala, ale přeci jen dva měsíce jsou trochu moc. Asi zase začnu chodit trhat listí z bříz a sbírat bylinky. Ne že bych potřebovala peníze, ale jen tak z nudy. Vlastně by se nějaký ten galeon taky hodil, když jsem teď téměř všechny své úspory vydala. Z původních asi třiceti galeonů jsem během jednoho dne vyrobila ztěží deset.

A jak jsem to udělala? Jednoduše - nákupy. Na Příčné jsem si nakoupila vše potřebné pro příští rok a smutným pohledem přejela zavřené dveře u Malkinové. Při zpáteční cestě jsem narazila na Hann povídající si s nějakým klukem, který se představil jako Jeff. Chvíli jsme tam stáli a povídali si, když se mě Hann zeptala, jestli jsem už byla na Obrtlé. Jistěže byla. Už před dvěma lety, když tam mě a Amy vytáhl Matty. Ale svolila jsem, že tam půjdu s ní.
Jeffa jsme nechaly na příčné a vyrazily jsme tím ošklivým průchodem do Obrtlé. Moc se toho tam nezměnilo, možná sem tam přibyla nějaká ta špína a odpadek. Lidé postávající při zdech byli také stejně podivní, jak jsem si to pamatovala. Dokonce tam zase stál nějaký chlápek s kudlou. Mamka by mě měla vážně ráda, kdybych jí o tom takhle vyprávěla.
Hann se ptala, jestli je tam něco zajímavého a já si vzpomněla na jeden obchod plný všelijakých zvířat. Zamířily jsme tedy k němu a strávily hodnou chvíli koukáním skrz upatlanou a zaprášenou výlohu. Měli tam opravdu všechno možné - koně, jelena, obří kočku, medvěda a dokonce i jakési strašidlo a podivně se přelévající sliz. Pak se odkudsi ze zadní části obchodu vynořila postava a začala přecházet od klece ke kleci, takže měli otevřeno! Začly jsme probírat, jestli jít nebo nejít dovnitř. Nakonec jsem ani nemusela klepat, protože se tam objevila Katie s tím svým klukem a šli dovnitř první. S Hann jsme je následovaly.
Ti dva s prodavačem začali o něčem vyjednávat, myslím, že sháněli dlaždičouna, ale neposlouchala jsem je. Odešla jsem do zadní části krámku a prohlížela si všechna ta zvířata zavřená v klecích. Pohled mi padl na sklesle vypadajícího, zeleno černého ptáka, který seděl na kraji klece a pozoroval mě skrz mříže. Můj mozek zapracoval a řekl mi, že jsem o nich někde něco četla. Byl to auguron, ne moc oblíbené zvíře u kouzelníků, protože prý hrozně kříčí, když se blíží déšť. Mně přišel roztomilý, jak se na mě tak smutně koukal...
No, nebudu to natahovat, prostě jsem neodolala a koupila ho. Samozřejmě jsem to celé prokonzultovala s Hann, která stejně pořád říkala, že si chce koupit medvěda. Také jsem od ní dostala dárek k narozeninám, i když se o měsíc a půl zpozdila. Každopádně mě tím docela překvapila. Dala mi něco přes galeon a tím zaplatila klec na mého nového mazlíčka.
Chtěla jsem ještě od toho nechutného prodavače vyzvědět něco o chovu auguronů, ale řekl, že je jenom prodavač, takže ho to nezajímá. Taky mohl projevit trochu zájmu o zákazníky. Takhle vlastně ani moc nevím, co mu mám dávat k jídlu. Zatím si nestěžuje na sušené červy, takže je problém vyřešen, ale spotřebuje jich docela dost...

Myslím, že je to vše zajímavé, co se událo. Asi už jen nakrmím všechnu svou dravou zvěř a půjdu spát. Ten nenažraný a neskutečně roztomilý Zelenáč už na mě pěknou chvíli doráží a dožaduje se půlnoční svačinky. Jo, málem bych zapomněla. Nějak jsem si navykla říkat mému novému zelenému kamarádovi Zelenáč, takže mu to asi zůstane.
Také jsem zvědavá, co mi na něj řeknou doma. No, v nejhorším se odstěhuju.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 kimimaro3165 kimimaro3165 | 2. dubna 2013 v 10:02 | Reagovat

Jako vyzerá ten augoron? Nevedela by si poslať screen?

2 Clara Clara | 2. dubna 2013 v 11:43 | Reagovat

Neboj, uvidíš ho na hradě.. možná si ho Clar někdy vezme do Kotle, ale spíš ne než jo :D

3 Jeffrey Jeffrey | 2. dubna 2013 v 15:47 | Reagovat

já ho neuvidím :( :D

4 Clara Clara | Web | 2. dubna 2013 v 15:50 | Reagovat

Ach bože.. tak já vám sem někdy hodím screen :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama