Duben 2013

Tajná mise deníček aneb naprostý propadák

28. dubna 2013 v 21:03 | Clara |  6. ročník
Od příjezdu na hrad uplynula už nĕjaká doba. Až do dneška se nic moc nedĕlo, pokud nepočítám to, že jsem si hned první večer ve škole znepřátelila nového profesora Gordona Alerta. Chytil mĕ na chodbĕ asi pĕt minut před prefektskou večerkou a já byla asi trochu (možná trochu víc) drzá. Taky mĕ nenapadlo nic jiného, než řct, že se jmenuju Hann Deshanel. Naštĕstí jsem vyvázla bez trestu, ale i tak mi tehle profesor nesedí. Naštĕstí ho na nic nemáme.

Bláznivý chlápek a ďábelský plán

21. dubna 2013 v 19:31 | Clara |  5. ročník
Minule jsem psala o slibu, který jsem mamce trochu z donucení dala, že už nikdy nevkročím na Obrtlou. Mám ten dojem, že se po zážitku včerejšího večera budu bát chodit i do Kotle, natož aby mě někdo dostal tam. A co se stalo tak hrozného? Vlastně nic, jenom jsem málem skončila zakletá nějakou hnusnou kletbou, případně sežraná černě oděným bláznem.

Prázdniny

9. dubna 2013 v 17:27 | Clara |  5. ročník
Běžně nemívám ve zvyku sedět v posteli s deníkem přes den, ale dneska si prostě nemůžu pomoct. Nastal totiž ten všemi oblíbený den - příchod prváků. Včera večer chodily dopisy a už dnes je v Kotli narváno, nechápu to.

Věštění a auguron

1. dubna 2013 v 19:49 | Clara |  5. ročník
Je noc, venku prší a já sedím na zemi uprostřed místnosti, kterou zalévá jen mihotavé světlo ze čtyř svíček rozestavených do čtverce kolem mě. Okolo leží rozházených pár tarotových karet, na kterých všemu trůní věštecká koule. Zní to asi dost podivínsky, ale nedělám nic jiného, než že se probírám svou novou věšteckou sadou. Zkoušela jsem něco vyčíst z karet, ale moc mi to nejde. Odpovědi jsou vždycky takové tajemné, že mám několik možnosí, co mi chtějí říct... Ptala jsem se na různé věci, mimoto i na můj vztah s Anthonym. Vytáhla jsem Měsíc, což mě moc nepotěšilo. Tato karta má silně negativní význam, podle toho, co vím. Má vyjadřovat nejistotu, touhu, temnotu, žárlivost... je toho hodně.