Krádež

2. prosince 2012 v 13:39 | Clara |  4. ročník
Bylo pondělí, tudíž i pravidelný trénink. Myslela jsem, že si jen tak zalétám, ale na hřišti mě čekalo překvapení. Hráli jsme zápas s Havraspárem. Vypadalo to na hodně slušnou šanci vyhrát, protože v havraspárském týmu mají skoro samé prváky, ale Annie musela na školní trest a havraspárským se povedlo naštvat Beth, která taky odešla. Tím jsme přišli o dva střelce a na jejich místa jsem nastoupila já a Amy. Já mám na chytání jiného míče než zlatonky vlohy asi jako dinosaurus, a taky se to projevilo.

Nakonec se kvůli nějakým pitomým hádkám hrálo jen chvilku, ale stejně jsme stihli dostat asi tři nebo čtyři branky a dát jen jednu. Kdyby hrály holky, určitě by to tak nedopadlo.
Trochu zklamaná jsem se odebrala do šatny, kde jsem se začla převlékat. Najednou mi došlo, že pytel s oblečením je podezřele prázdný. Ještě aby nebyl, bunda mi zmizela! Koukla jsem se ještě do brašny, jestli jsem ji náhodou nenacpala tam, ale tam také nebyla. Nikde v šatně neležela a Amy ji u sebe taky neměla. Napadlo mě zkontrolovat i ostatní věci. Díky bohu za ten nápad! Už když jsem vytahovala z brašny peněženku, měla jsem špatné tušení. Bylo naprosto oprávněné, chyběly mi totiž téměř všechny peníze. Zbylo mi jen pár pencí.
Jak jenom někdo mohl mít takovou drzost? A kdo to byl?
Pak přišla asi ta největší rána. Moje album s kartičkami z žabek chybělo taky! A takovou práci mi dalo shánění... Musela jsem potlačovat slzy, které se mi draly do očí.
Když jsem to trochu rozdýchala, řekla jsem o tom Jamesovi i s tím, že další den zajdu za Aquarinem. Myslím, že dost z nás mělo podezření na havraspárské, ale chyběly důkazy.

V úterý jsem si ráno pospala trochu dýl, stejně jsme neměli žádné hodiny. Začala jsem přemýšlet, co budu celý den dělat, ale pak mi došlo, co se předešlý den stalo. Rychle jsem se oblékla a vyrazila k profesorovu kabinetu. Tam jsem potkala pár našich prváků, tuším, že to byl Nick, Jerry a ten blbec Nixon. Vypadlo z nich, že jdou taky za profesorem a po chvíli dokonce i to, že jdou také řešit krádež. Nixon říkal, že mu zmizely nějaké věci a peníze z truhly na pokoji. Okamžitě jsem pojala podezření na Jerryho, přeci jenom je s ním v pokoji sám a na zápase byl taky, ale to jsem ještě nevěděla, jak moc se můžu mýlit.
Otevřely se dveře a z nich vykoukl profesor. Všichni jsme se nahrnuli dovnitř a všechno mu pověděli. Nechal si sepsat jména všech, co ten den byli na hřišti a řekl, že se to pokusí vyřešit. Se špatnou náladou jsem se odebrala na kolej, kde jsem si otevřela knihu a začla číst.
Knihu jsem odložila až někdy pozdě odpoledne, když do spolky přišel profesor Aquarin. Nechápala jsem, o čem mluví, ale řekl nám, že za chvíli uvidíme šou. A taky že jo! Bennettky stěhovaly skříně přes půl hradu až k nám na kolej.
Pobaveně jsem je pozorovala, ale najednou mi zrak padl na Nixona, který si v klidu nakráčel do spolky v mojí bundě! Nebyla jsem si jistá, jestli je opravdu moje, přece jenom ji má hodně lidí, ale podělila jsem se o své podezření s Jamesem, který vstal a šel něco říct profesorovi. Ten po chvíli vstal a vyzval Nixona, aby vyložil všechno z brašny a kapes na zem. Vypadal dost překvapeně a pořád opakoval, že nic nevzal. Musím uznat, že to zahrál celkem přesvědčivě. Nnakonec však z jeho brašny vypadlo moje album, bunda i peníze. Potom prostě utekl pryč.
Nechápu, jak si to vůbec mohl dovolit... Ti prváci jsou čím dál tím drzejší a drzejší.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Katie Nolin Katie Nolin | Web | 3. prosince 2012 v 9:42 | Reagovat

Človek si musí furt dávať pozor, hlavne u prvákov :D

2 Clara Clara | 4. prosince 2012 v 14:51 | Reagovat

[1]: Aspoň má Clara poučení pro příště :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama